library-922310_960_720

Porządek w piwnicy

Piwnice bywają bardzo zagraconymi pomieszczeniami. Pod tym względem dorównują im jedynie garaże, które są z reguły większe, więc i więcej ,,potrzebnych” rzeczy się tam zmieści. Uporządkowanie tak piwnicy, jak i garażu, to nie lada wyzwanie. Wymaga konsekwencji w segregowaniu posiadanego dobytku, ale również planu uporządkowania tego, co sprzątający zdecyduje się ostatecznie zatrzymać. Kluczowe znaczenie będzie tu miał solidny regał do piwnicy.

Wybór regału do piwnicy

Tylko pozornie piwnica jest mało ważną częścią domu. Tak naprawdę mieści w sobie wiele cennych rzeczy, które wymagają odpowiedniej oprawy. Domowe przetwory, narzędzia, ale także elementy dekoracji domu, a nawet sprzęt sportowy. Duże rzeczy wymagają wygospodarowania miejsca na podłodze. Praktyka pokazuje jednak, że większość dobytku przechowywanego w najniższej części domu to niewielkie przedmioty. Choć każdy z nich pozornie nie zajmuje wiele miejsca, to w sumie potrafią naprawdę zagracić piwnicę. Dlatego tak ważny jest regał, który pomieści tak zwaną drobnicę. Ułatwi też do niej dostęp. Tak naprawdę można go wykonać samemu, wystarczy do tego kilka desek oraz paczka gwoździ. W praktyce jednak lepiej zaufać profesjonalistom i albo zlecić wykonanie takiego mebla stolarzowi, albo udać się po niego do sklepu. Ta ostatnia opcja na pewno przełoży się na szybsze rozpoczęcie porządków w piwnicy, zatem warto ją rozważyć. Jeżeli jednak liczy się na oryginalny regał, jedyny w swoim rodzaju i dostosowany do indywidualnych potrzeb, wówczas współpraca z doświadczonym stolarzem będzie dobrym pomysłem. Warto jednak podpisać umowę, uwzględniającą datę wywiązania się ze zlecenia, ponieważ z tak zwanymi złotymi rączkami różnie bywa. Zwłaszcza jeżeli dostaną z góry zaliczkę. A piwnica wciąż będzie jednym wielkim chaosem.

Czas na porządki

Aby się nie zniechęcić i po raz kolejny nie wykazać słomianym zapałem, lepiej nie porywać się od razu na całościowe porządki. Piwnicę można natomiast podzielić na sektory i każdemu z nich poświęcić na przykład wolną sobotę. Nie zajmie to zapewne całego dnia, więc w kolejnym tygodniu ponownie będzie można z optymizmem zabrać się do pracy. Kolejne uporządkowane części piwnicy na pewno będą zachęcały do dalszego działania. Ważne jest jednak to, aby od razu pozbywać się wszystkiego, co nie jest absolutnie niezbędne. W przeciwnym razie tylko upchnie się dobytek w jednym koncie, do którego strach będzie na końcu zajrzeć. I nie pomoże nawet najbardziej oryginalny, najfajniejszy regał w piwnicy. W porządkach grunt to konsekwencja działania oraz gotowość pożegnania się z tym, czego i tak się nie używa.

Share This:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>