library-76917_960_720

Regał w sklepie

Klienci często nawet nie wiedzą, jakie regały stoją w sklepie, który właśnie opuścili. I dobrze, podkreślają marketingowcy, ponieważ to oznacza, że regały sklepowe nie odciągnęły ich uwagi od produkty. Spełniony został zatem pierwszy warunek funkcjonalności sklepowego wyposażenia. Jakie są inne i co warto wziąć pod uwagę, wybierając regał do sklepu? Wśród najważniejszych kryteriów znajdują się:

  • solidność,
  • materiał
  • higiena,
  • rodzaj półek,
  • sposób wykonania.

Wytrzymałość to podstawa

Każdy mebel powinien być możliwie najbardziej solidny. Nie ma tu znaczenia, czy ma być wykorzystywany w sklepie, w domu, a może w magazynie. Jednak wybierając meble do punktu handlowego, warto zwrócić uwagę, aby wytrzymały ciężar konkretnej kategorii produktów. Często wybieranym rozwiązaniem jest wyposażenie drewniane, które bardzo dobrze pasuje chociażby do niewielkich, kameralnych sklepów, które chcą być postrzegane jako elitarne i oferujące dobra z tak zwanej górnej półki. Nie wszędzie jednak drewno wygląda dobrze. Za przykład niech posłużą tu chociażby supermarkety. Tam o wiele lepiej sprawdzają się regały metalowe i wykonane z tworzyw sztucznych. W punktach o małej powierzchni dobrze wyglądają te jednostronne, ustawione pod ścianą. Większe hale śmiało można wypełniać meblami dwustronnymi. W ten sposób pomieści się na nich więcej produktów.

Czystość także jest ważna

Dobry regał sklepowy musi być prosty w utrzymaniu czystości. Sprzedawcom produktów spożywczych warto polecić meble metalowe, ponieważ wiele z nich jest przystosowanych do kontaktu z żywnością. Poza tym szybko można doprowadzić je do porządku. Nie oznacza to, że wyposażenie drewniane zupełnie nie nadaje się do sklepów spożywczych. Musi jednak także być dostosowane do wymogów, stawianych takim punktom. Higiena na najwyższym poziomie to jedna z najważniejszych kwestii, jeżeli przedsiębiorca liczy na pozytywną ocenę kolejnych kontroli. A poza tym, niewielu klientów wróci do miejsca, w którym panuje bałagan, nieciekawie pachnie czy jeszcze gorzej plamy widać gołym okiem.

Meble do sklepu nie tylko ze sklepu

Regały sklepowe można obecnie bez problemu kupić. Tak w sklepie stacjonarnym, jak i w internecie. Oferta jest tu tak duża, że każdy znajdzie projekt w sam raz dla siebie. Jednak niektórym właścicielom punktów handlowych to nie wystarczy. Zależy im natomiast na posiadaniu unikatowego wyposażenia, więc decydują się zlecić jego wykonanie w oparciu o indywidualny zamysł. Takie rozwiązanie ma tę zasadniczą zaletę, że pozwala dopasować wyposażenie do konkretnych potrzeb danej działalności. Półki są umieszczone dokładnie tak, jak życzy sobie klient, a blat może mieć nietypowy kształt.

Share This:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>